sobota, 17 sierpnia 2013

Kopalnia talentów ---> Magiczne Sploty

Dzisiejszy wywiad opóźniony lekko z powodu spotkania u Beaty. Było cudownie!

Bez zbędnej paplaniny (pogadam innym razem o tym) przechodzimy do poznania Krystyny, która wraz z Martą prowadzi bloga Magiczne Sploty.


Czym się zajmujesz?
Moja największą pasją już od wielu lat jest robienie na drutach, szydełku oraz haftowanie, a w pozostałym wolnym czasie czytanie książek.Jak to się zaczęło?
Pierwsze kroki rękodzielnictwie stawiałam już w szkole podstawowej dzięki lekcjom ZTP (kto pamięta ten skrót?). Robótki na drutach pokochałam będąc na studiach , nie pytajcie kiedy to było J, gdy poznałam piękne dzieła wykonywane tą techniką przez studentki z Wietnamu, mieszkające ze mną w akademiku w Łodzi. Początkowo ograniczyłam się do robienia swetrów i bluzek, były to czasy pustych półek sklepowych, a w Łodzi miałam dostęp do odpowiednich włóczek.


Co uważasz za swój największy sukces?
W życiu największym moim sukcesem jest dwójka dorosłych dzieci. Jeżeli chodzi o robótki to każda nowa ukończona rzecz jest małym sukcesem. Wielką radość daje mi również poznawanie nowych technik czy wzorów, które mogę wykorzystać przy tworzeniu maskotek czy serwetek. Z kolei sukcesem jest też uśmiech pociech znajomych kiedy trzymają w ręku pluszaka zrobionego przeze mnie.


Co i dla kogo najchętniej tworzysz?
Najchętniej wykonuję ubrania i drobiazgi dla córki, która zasypuje mnie pomysłami na nowe „projekty”. Lubię też wydziergać maskotki dla maluchów.


Skąd czerpiesz inspiracje do nowych prac?
Pomysłów szukam w gazetach, Internecie, a także lubię pomysły podsuwane mi przez Martę. Ostatnio udało mi się "zdobyć" wyszperane na strychu czasopisma sprzed lat, gdzie znalazłam rzadko spotykany wzory serwetek.


O czym marzysz?
O własnej przytulnej kawiarence z półkami pełnymi książek i motków wełny, w której od wejścia będą witać gości dźwięk nastrojowej muzyki oraz unoszący się w powietrzu aromat świeżo zaparzonej kawy, a przy stolikach słychać będzie rozmowy o szydełkowaniu oraz ostatnio czytanych kryminałach.


Jeszcze raz zapraszam na bloga Magiczne Sploty i śmigam odpoczywać :)


12 komentarzy:

 1. Najbardziej urzekł mnie żółty stworek i zebra w ogrodniczkach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłoby miło rozgościć się w Waszej wymarzonej kawiarence :o) dlatego - życzę realizacji marzeń i serdecznie pozdrawiam. Ala

  OdpowiedzUsuń
 3. O widzę zebrę Zou, ulubionego bohatera mojej córci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. śliczne te buciki dla maluszka
  pozdrawiam
  www.wloczkiwarmii.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale superowe są te pracy wszystkie bez wyjątków.EXSTRA !!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. mnie najbardziej rozbawiły te "rozdeptane" stworki!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne prace oraz... marzenia :) Oby się spełniły!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Urzeka mnie w tych pracach staranność wykonania, widać włożone serce w ich wykonanie. Na bloga zajrzę z przyjemnością, bo zaciekawiły mnie maskotki, moje córcie chciałyby takie na szydełku, może uda mi się zrobić podobne?
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękujemy bardzo za publikację wywiadu i przemiłe komentarze!
  Aż chce się tworzyć dalej po przeczytaniu tak super pochlebnych opinii.
  Pozdrawiamy serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 10. O tak dziewczyny tworzą cuda.. nie raz miałam okazję się przekonać :)

  OdpowiedzUsuń

Pamiętaj o podaniu swojego e-maila, gdy komentujesz anoninomo, lub napisz e-mail na kasiulkowe@gmail.com

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...